New US NonBacklit Keyboard Replacement For HP Pavilion x360 14-cd0056TX 14" 2018
SKU: X14CD0-KB-01
Shipping: 5 - 9 days
1 in stock
TEKDEP Guaranteed Safe Checkout
Free USA Shipping & Worldwide Delivery
Product Specifications
General
SKU
X14CD0-KB-01
Brand
HP
Year
2018
Model
Pavilion x360
Model Number
14-cd0056TX
Technical Details
Backlit Keyboard
No
Additional Details
Compatibility
HP Pavilion x360
Model: 14-CD0056TX
NOTE: Please verify your device's model number to ensure that this part is compatible.
Additional Features
  • Standard US layout
  • Restores typing functionality
  • Standard key configuration
  • No backlight feature
Includes
  • US Non-Backlit Keyboard
Description
CONDITION:
INCLUDES:
  • US Non-Backlit Keyboard
COMPATIBILITY:
  • HP Pavilion: x360 14-CD0056TX
TECHNICAL SPECIFICATIONS:
  • Identifying Number: X14CD0-KB-01
ABOUT:
VIDEO GUIDE:
Master Your Repairs with the TEKDEP
Elite 145-in-1 Precision Set
Fix with precision, tackle iPhones, MacBooks, and gaming
laptops with ease using pro-grade magnetic control
recently viewed
Related Products
Original Top Case with Battery 661-8154 for 2013-2014 MacBook Pro 13" A1502
A1502 Top Case Battery 661-8154 – 2013-2014 MacBook Pro 13″
Product on Sales
Replacement internal mid-frame chassis housing for Google Pixel 5.
Google Pixel 5 Mid Frame Housing Replacement
Google Pixel 5 rear fingerprint reader replacement-Black
Google Pixel 5 Fingerprint Reader With Flex Cable
Replacement rear back housing cover panel for Google Pixel 6A.
Google Pixel 6A Back Housing Replacement